Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 budou lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovat proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů.

U nás se můžete připojit k akcím v Makově, kde se v 15 hodin chystá "jadrný" piknik na návsi pod sakurou, kterou zde občané zasadili při loňském Dni proti úložišti. Pro děti je připravena soutěž v kreslení křídou na chodník O nejkrásnější Živý strom, pro dospělé, interaktivní soutěž Co (ne)víte o úložišti? Pro všechny pak opékání buřtů, piknik v parku na návsi a spálení Urany. Poté bude následovat společný pěší pochod do Padařova, kde v 17 hodin začíná promítání filmu Síla změny (http://powertochange-film.com/). Po filmu (asi v 18.30) budeme pokračovat besedou o energetice.

Akci pořádají osadní výbory Makov a Padařov za podpory Města Jistebnice, obcí Božetice a Nadějkov, spolku Zachovalý kraj a všech, kdo nechtějí žít nad úložištěm radioaktivního odpadu.

Přehled akcí na ostatních lokalitách najdete na stránkách Nechceme úložiště a Platforma proti úložišti.

' ;

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 budou lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovat proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů. Více ›

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově. Více ›

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice. Více ›