Novinky

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 budou lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovat proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů.

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově.

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice.

Valná hromada

Valná hromada spolku se sejde ve středu 29. března v v kulturním domě v Padařově, zváni jsou všichni členové i sympatizanti.

Den proti úložišti 2016

K celostátnímu Dni proti úložišti 23. dubna se u nás připojila asi stovka protestujících. Pěšky, na kole i vlakem se vydali "Cestami krajem, kde NEbude úložiště". Společný cíl byl v Padařově, kde bylo možné shlédnout film Cesta na nejbezpečnější místo Země. Akci podpořilo Město Jistebnice, Obce Nadějkov a Božetice, osadní výbory Padařov, Makov a Božejovice, spolky Zachovalý kraj a Naše Chyšecko.

Nechceme úložiště

Na novém webu "Nechceme úložiště" najdete přehledně a podrobně nejen všechny aktuální zprávy o situaci kolem úložiště, průzkumech a dění v jednotlivých lokalitách, ale i odpovědi na časté dotazy, týkající se ukládání radioaktivních odpadů.

Ministr povolil průzkumy

Ministr životního prostředí Richard Brabec povolil průzkumné práce v pěti lokalitách, mezi nimiž je i Magdaléna. Průzkumy bude provádět státní podnik Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) a měly by začít v příštím roce. Obce a spolky proti tomuto rozhodnutí podaly správní žalobu.

Den proti úložišti 2015

Na sobotu 18. dubna se ve všech "úložištních" lokalitách konaly protestní akce. Magdaléna se připojila pochodem "Krajem, kde nebude úložiště" z Makova (i odjinud) do Makova. V cíli bylo pro všechny připravené pohoštění a informační materiály o úložišti. Celkově se zúčastnilo na 80 lidí, prohlášení ministrům průmyslu, životního prostředí a hejtmanu Jihočeského kraje podepsalocelkem 681 lidí.

Jak jsme na tom?

Na webu nechcemeuloziste.cz je přehledně popsán současný stav vyhlédávání místa pro trvalou skládku radioaktivního odpadu na všech lokalitách - včetně "naší" Magdalény.

Pochod proti úložišti

Osadní výbor Makov pořádal Pochod krajem, kde NEbude úložiště v sobotu 3. ledna. Zúčastnilo se ho asi 70 lidí, kteří prošli dvanáctikilometrovou trasu z Makova přes Padařov, Drahnětice, Jistebnici, Hůrku zpět do Makova.

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 budou lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovat proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů. Více ›

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově. Více ›

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice. Více ›