Křížky a kapličky

Společně s farností Nadějkov, farností Jistebnice, Doc.Ing.Stanislavem Horným,CSc., z Multimediálni laboratoř FIS VŠE a všemi, kdo budou chtít pomoci, bychom na těchto webových stránkách chtěli zmapovat drobné sakrální stavby v naší krajině. Nejen proto, aby se nezapomnělo na jejich význam a historii jejich vzniku, ale i proto, že ne všechny zatím mají to štěstí, aby se o ně někdo staral.

Pokud máte fotografii křížku nebo kapličky ve vašem okolí, víte, kdy a proč byly postaveny, nebo znáte pověst, která se k nim váže, pište, prosím, na adresu info@zachovalykraj.cz.

Pro začátek je na stránkách několik prvních vlaštovek z Nadějkovska, Jistebnicka a Chyšecka. Autory fotografií jsou Václav Dušek, Stanislav Horný a další.

Doc.Ing.Stanislav Horný,CSc
775 918 703
Multimediálni laboratoř FIS VŠE

Den proti úložišti

V sobotu 21. dubna 2018 budou lidé v lokalitách už počtvrté společně protestovat proti způsobu, jakým stát vybírá místo pro úložiště radioaktivních odpadů. Více ›

Příští čajovna

Veronika a Matěj Neznalovi: Království Mustang. Sobota 5. května od 17 hodin v kině v Nadějkově. Více ›

Platforma proti úložišti

Obce a spolky, nespokojené s dosavadním postupem státu při hledání místa pro úložiště jaderného odpadu, založily Platformu proti hlubinnému úložišti. Členové Platformy se 4. října sešli v Božejovicích u Jistebnice. Více ›