Den proti úložišti 2019

Už popáté budou obce a občané v lokalitách, vytipovaných pro vybudování hlubinného úložiště radioaktivních odpadů, společně pořádat protestní akce. Nesouhlasí se způsobem, jakým stát vybírá místo pro stavbu, která natrvalo změní život celému okolí.
Letos se Den proti úložišti koná v sobotu 27. dubna.
Program Dne proti úložišti – přehled lokalit

U nás – v lokalitě Magdaléna – bude centrem Dne proti úložišti město Jistebnice.

Program:

začátek v 15 hodin na náměstí v Jistebnici – zasazení Lípy svobody
Organizuje Okrašlovací spolek Jistebnice, který pozval k účasti i ostatní místní spolky a místní organizace (Český rybářský svaz, Svaz tělesně postižených, Myslivecké sdružení Vinice, SDH Jistebnice, SEKS, Ochotnický soubor Forbína, z.s., Jistebnická vrchovina, Skauti Jistebnice, Spolek Sedlecká, Český svaz včelařů, SPSVD, Český zahrádkářský svaz, TJ Sokol Jistebnice, FC Jistebnice, Zachovalý kraj,z.s., SRPDŠ, z.s. … ). Chce tak navázat na společné sázení Lípy svobody v dubnu roku 1919, na němž se všechny tehdejší spolky setkaly. Lípa z roku 1919 bohužel do dnešních dní nepřežila, nová by měla růst na jejím místě.
Lípa svobody – článek z Jistebnického zpravodaje

od 16 hodin u kaple Maří Magdalény – informace o úložišti, „světlo pro Magdalénu“, program pro děti, koncert kapely Le-Grace, občerstvení (hrnečky či skleničky vlastní, plastové nebudou)

Akci pořádají: Město Jistebnice, Okrašlovací spolek Jistebnice, osadní výbory Makov, Padařov a Božetice a spolek Zachovalý kraj za podpory obcí Božetice a Nadějkov, Okrašlovacího spolku pro Nadějkov a okolí a Platformy proti úložišti.

Plakát „Den proti úložišti 2019“ ke stažení
Tisková zpráva – Platforma proti úložišti
Jistebnicko a úložiště – informační leták

Příspěvek byl publikován v rubrice Úložiště a jeho autorem je Olina. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.