Čajovna Na stezce

S Veronikou a Matějem Neznalovými se na besedě v Čajovně Na stezce setkáme už poněkolikáté. Podívali jsme se s nimi na Island, do Ománu nebo do „malého Himaláje“ Ladaku, tentokrát – v sobotu 5. května – navštívíme království Mustang v západním Nepálu.
„Za hřebeny Himálaje leží téměř zapomenuté království Mustang, kde se udržela nenarušená tibetská kultura a tantrický buddhismus a které bylo donedávna téměř izolováno od okolního světa. Omezenému počtu turistů je speciální povolení ke vstupu udělováno teprve od devadesátých let. Mustang je součástí Nepálu, který se v roce 2008 stal republikou, a Raja Jigme Dorje Palbar Bista už není oficiálně králem. Stále však žije ve svém paláci uprostřed opevněného města Lo Manthang a požívá nezmenšené úcty obyvatel země. Rostoucí vliv Číny a téměř dokončená silnice, která bude nejsnazší spojnicí mezi Čínou a Indií, však brzy nenávratně změní tento odlehlý kout naší planety, který je stále ještě dosažitelný jen pěšky nebo na koni.“ (text CK Adventura)
Začínáme jako vždy v 17 hodin v kině v Nadějkově.
Příspěvek byl publikován v rubrice Čajovny a jeho autorem je Olina. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.